A101 Güneş Kremi Fiyatları

2 dk okuma süresi

A101 Güneş Kremi Fiyatları

Yaz mevsiminin gelmesi ile arayışların arttığı a101 güneş kremi fiyatları için yazı hazırladık. günlük yaşantımızda sıklıkla kullanmasak bile yaz aylarında fazlaca kullandığımız bir ürün olan güneş kremi sizi güneş ışınlarının zararlı yapısından koruyacaktır.

Yaz mevsiminde ve öğle saatlerinde güneşin ışınları dik bir açıyla dünyaya gelir. Mor ötesi adıyla da bilinen bu ışınlar radyasyon içerir. Sürülen güneş kremleri ise ciltte koruyucu bir tabaka oluşturur. Bu da ışınların zararlı etkilerini en aza indirir. 

Güneş ışınlarının ciltte geçici ve kalıcı olarak verdiği hasara foto yaşlanma denir. Periyodik aralıklarla kullanılan güneş kremleri ise foto yaşlanmanın önüne geçer. Cildi beslediği için kırışıklıkları giderir ve cildin sarkmasını önler.

Doğrudan güneş ışınlarına maruz kalan kişilerde 1. ve 2. dereceden güneş yanığı oluşabilir. Bu yanıklar iltihaplanmaya yol açtığı için son derece tehlikelidir. Güneş yanığı riskini en aza düşürmek için de koruyucu kremler kullanılmalıdır. Uzmanlara göre güneşlenirken değil güneşlenmeden önce bu tür kremlerin kullanılması çok daha faydalıdır.

Güneş kremleri hem lekeleri geçirir hem de lekelenme karşıtıdır. Bunun için leke karşıtı kremlerden biri temin edilmeli ve lekeli yerlere günde bir ya da iki kez uygulanmalıdır. 

UV-A ve UV-B ışınlarındaki radyasyon, cilt hücrelerinin DNA’sını değiştirecek kadar güçlüdür. Güneş kremleri ise cilt yapısını onarır ve cilt kanseri riskini azaltır. 

Her Mevsim Güneş Kremi Kullanmak Cildi Gençleştirir mi?

 Güneş kremleri her mevsim kullanılabilir. Cildin yaşlanma sürecini yavaşlatan kremlerin güneşe çıkmadan önce sürülmesi gerekiyor. Özellikle bitki özlü ve yağsız kremler ciltteki hücrelerin kendilerini çok daha hızlı bir şekilde yenilemesini sağlıyor. Aynı zamanda cildin çok daha parlak görünmesini sağlayan kremler, düzenli aralıklarla kullanılmalıdır. 

Çocuklarınız ve kendi sağlığınız için güneş kremi kullanın! Değerli ebeveynler güneşten korunmak sadece yaz mevsiminde güneşlenirken, denize girerken değil günlük rutin zamanınızda da kullanılmalıdır. Çoçuğunuz ile parka, dışarıya, gezmeye gittiğinizde spreyli olanları sıkarak koruyucu bir katmak oluşturabilirsiniz. (Kaynak : www.a101.com.tr)

A101 Güneş Kremi

A101 güneş kremi fiyatları aşağıda liste halinde verdiğimiz çeşitli markaları görebilirsiniz. Burada yukarda dikkat edilmesi gerekenlere göre alım yapılabilir. Fiyatlar mağazalarda aynıdır ancak indirim, kampanya veya aldın aldın seçeneklerinden yararlanıldığında bazen daha ekonomik fiyata alındığı görülmektedir.

Cire Aseptine SPF50 Güneş Kremi150 Ml = 22,90
Cire Aseptine SPF50 Çocuk Güneş Kremi 150 Ml = 22,90 TL
Nivea Güneş Sütü Koruma&Nem 30 SPF 200 Ml = 49,90 TL
Dear Body Güneş Kremi SPF 30 200 Ml = 21,95 TL
Dear Body SPF 50 Güneş Kremi Çocuk 200 Ml = 24,95 TL

İlgili yazılar sizlere daha iyi bilgi verebilmek amacı ile hazırlanmıştır.  Sanal Market  sitemizi takip etmeyi unutmayınız.

Etiketler:, , ,
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

x
Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız