A101 Kokoreç Fiyat, A101 Şampiyon Kokoreç Fiyatı

2 dk okuma süresi

A101 Kokoreç Fiyatı hakkında gerekli bilgiye sahip değilseniz tam yerine geldiğinizi söylemek isteriz. A101 Şampiyon Kokoreç Fiyatı hakkında tüm bilgiyi size aktarmış olacağız. Tabii ki herkes gibi kokoreç denince akla ilk başta Şampiyon Kokoreç ismi geliyor değil mi? Bu tamamen aslında yöresel olarak değişebilir, Türkiye’nin bence batı bölümü kokoreç adını duyunca Şampiyon Kokoreci aklından geçiriyordur. Ancak yöresel olarak baktığınızda tabii ki herkesin damak zevkine göre memleketlerinde farklı tatlar olacaktır.

Gece arkadaşlarınız ile biraz takıldınız, takılma sonrasında ya çorbacıya gidilir ya da kokoreç yemeye. Bunu herkes yaşamıştır diye düşünüyorum, yaşamayan varsa bile şu ana kadar yapmadığı için üzülmeli. Arkadaş ortamında muhabbet ile kokoreç yemek herkesin tatması gereken tatlardan bir tanesidir. Artık kokoreç tadı evlerimize kadar taşınmaya başladı. Bunun için Şampiyon Kokorece buradan teşekkür ederiz.

A101 Kokoreç Fiyat
Tabakta kızartılmış domates ile sunulmuş kokoreç

A101 Kokoreç Fiyatı 2021 Güncel Fiyat

A101 Şampiyon Kokoreç Fiyatı 2021 yılında mağazalarda 250gr olarak satılan ambalajlarda 16,95 TL olarak satışa sunulmaktadır.

Kokoreç Nedir?

Kokoreç genellikle balkanlarda ve Anadolu taraflarında, kuzunun ince bağırsağından yapılan bir yemek çeşididir. Kor ateşi üzerinde çevirerek ya da bizim bildiğimiz sokak lezzeti olarak sac üzerinde pişirilerek tüketilen bir yemektir.

Ekmek arası kokoreç

Kokoreç Nasıl Yapılır?

Kokorecin yapımında önemli olan kuzunun bağırsağından yapılanı makbuldür, ancak büyük baş hayvanın bağırsaklarından yapılır. Dediğimiz gibi kuzu özellikle süt kuzusunun bağırsağından yapılan kokoreç genelde tat olarak daha üstündür.

Bağırsak tamamen iç kısmından ve dış kısmından iyice temizlenmelidir. Sonrasında iç dolgu olarak bumbar kullanılarak, doldurulduktan sonra şişe bumbarlar geçirilerek dolanır. Şiş ile bağırsak arasına ara ara ince olmak üzere yağ tabakaları konur ki pişirilirken tüm lezzeti içerisine salsın.

A101 Kokoreç Fiyatı adlı makalemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz, okumuş olduğunuz ve bizlere destek verdiğiniz için teşekkürler. Kaynak: A101

Bim, A101, ŞOK vb. marketlere gittiğinizde aldığınız ürünlerin son kullanma tarihlerine muhakkak bakınız. Özellikle soğutucu bölümünde bulunan ürünleri alırken özenle tarihlerini kontrol ediniz.

Aldığınız ürünün ambalajının sağlam olup olmadığını, ambalajında herhangi bir açılma olup olmadığı kontrol ediniz.

Aldığınız ürüne muhakkak görsel olarak bakınız küflenme vb. gibi bir durum olup olmadığına dikkat ediniz.

Alışveriş yaparken ihtiyacınız kadar olanı almaya özen gösteriniz. İhtiyacınız kadar alanı alıp ihtiyaç fazlasının çöpe atılmasını engelleyebilirsiniz.

Dünyada açlık sınırında olan özellikle Afrika ülkelerinde bir dilim ekmeğe muhtaç olan insanların olduğunu unutmayınız.

A101 Kokoreç Fiyat ve ilgili yazılarımız sizlere daha iyi bilgi verebilmek amacı ile hazırlanmıştır.  Sanal Market  sitemizi takip etmeyi unutmayınız.

Etiketler:, , , , , , , , , ,
Yapılan Yorumlar
 • B dedi ki:

  Slm kokoreç iyi ama çok tuzlu zehir gibi yiyemedim

 • ali dedi ki:

  dana kokorecmi bu. bide kokorece domates gibi seyler ilave edilmez. domates yemek istesem tarlaya giderim

  • Ufuk dedi ki:

   Merhaba, bu tamamen damak zevkine bağlı bir durum. Aslında şöyle yapabilirsiniz tarlaya domates yemeye gittiğinizde yanına yarım ekmek arası kokoreç alarak gidebilirsiniz. Bu arada hem kokoreci tüketmiş hem de domatesinizi tüketmiş olursunuz.

Bir Yorum Yapın

x
Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız