Bim Ekmek Fiyatları 2021

4 dk okuma süresi

Ülke genelinde en fazla tüketmiş olduğumuz yiyeceklerden bir tanesi ekmektir. Peki Bim Ekmek Fiyatları mağazalarda ne kadar? Ekmek çeşitleri nelerdir? Hangi ekmeği kullanmalıyım? gibi birkaç soruya yanıt bulacağımı bu makalede sizleri ağırlamak bizi memnun etmektedir. Sadece Türkiye’de değil dünyanın her bir köşesinde en sevilen yiyeceklerden bir tanesi olan ekmeğin 8 bin yıllık bir tarihinin olduğu düşünülmektedir.

Fırından çıkmışsınız ve yürüyerek eve gidiyorsunuz o sıcacık ekmeğin köşesinden koparmış olduğunuz ekmek sizin için en tatlı ekmektir. Hangimiz çocukluğumuzda yapmadık ki? Şu an olsa yapacak birçok kişi vardır diye düşünüyorum. Genellikle eve gidene kadar koparmış olduğunuz ekmeğin yarısı eve gidene kadar biter. Günümüzde artık ekmek çeşitlilikleri çıktıkça modern bir hal almaya başladı makalemizde bu ekmek çeşitlerini de bulacaksınız. Şimdiden size iyi okumalar.

Makalemizin İçeriğinde Neler Var?
Bim Ekmek Fiyatları
Ekmek Çeşitleri Nelerdir?

Bim Ekmek Fiyatları
Bim Ekmek Fiyatları Kapak Resmi

Bim Ekmek Fiyatları (2021 yılı güncel fiyatlar)

Yöresel Köy Ekmeği 840gr 7,00 TL
Karadeniz Ekmeği 750gr 5,95 TL
Tekli Ekmek 230gr 2,00 TL
Tandır Ekmeği 230gr 1,75 TL
Büyük Ekmek 460gr 4,00 TL
Açma, Poğaça 100gr 1,50 TL
Tam Buğday Ekmek 230gr 2,00 TL
Susamlı Ekmek 250gr 2,25 TL
Connex Lavaş 840gr 8,50 TL
Ekmecik Yufka Ekmeği 400gr 5,50 TL
Uno Fındık Kremalı Kruvasan 300gr 9,90 TL
Unlüx Tahinli Pekmezli Katmer 300gr 4,75 TL

Bim Ekmek Fiyatlarına ait devam eden liste…

Unlüx Kanepe 200gr 3,50 TL
Unlüx Bazlama 3,95 TL
Ekmecik Galeta 200gr 3,50 TL
Ekmecik Sandviç Ekmeği 7x65gr 5,75 TL
Ekmecik Tam Buğdaylı Sandviç Ekmeği 5x70gr 4,50 TL
Ekmecik Hamburger Ekmeği 8x54gr 5,90 TL
Ekmecik Susamlı Hamburger Ekmeği 6x70gr 6,90 TL
Ekmecik Çavdarlı Ekmek 400gr 4,25 TL
Ekmecik Kepekli Ekmek 400gr 3,50 TL
Ekmecik Köy Ekmeği 600gr 4,95 TL
Unlüx Sofra Tava Ekmeği 520gr 6,95 TL
Ekmecik Siyez Buğdaylı Tava Ekmeği 520gr 6,50 TL
Ekmecik Çok Tahıllı Ekmek 480gr 8,90 TL
Ekmecik Tost Ekmeği 670gr 5,75 TL

Ekmek Çeşitleri Nelerdir?

Her damak zevkine bağlı olarak ekmek çeşitleri mevcuttur. Tercihler tamamen damak zevkine dayanmaktadır, özel olarak üretilen çıtır çıtır ekmekler, tahıllı ekmekler ve çavdar ekmeklerinden sizlere bahsedeceğiz.

Çekirdekli Ekmek: Özellikle sandviç yapmak istiyorsunuz ve damak zevkinizi o sandviçte patlatmak istiyorsanız bu ekmek çeşidi tam size göre. İçinde ve üzerinde taze kabak çekirdekleri ile ay çekirdeği ile dopdolu bir lezzetli ekmektir.

Karabuğday Ekmeği: Ülkemizde bu zamanlarda en fazla tercih edilen ve gözde bir ekmek çeşidi olduğunu söylemek gerekir. Kuzukulağı familyasında olan bu karabuğday bitkisi protein olarak çok yüksek bir orana sahiptir. Ülkemizde greçka ismi ile tanınan bu ekmek kan şekerinizi kontrol etmekte olumlu bir etkisi olduğu bilinmektedir.

Tandır Ekmeği: Kökeni daha Orta Asya’lara dayanan bu ekmek çeşidi oklava ile açılan ve çamurdan yapılmış bir ocak içerisinde pişirilmektedir. Tamamen doğal malzemelerden yapıldığından dolayı katkısız ve uzun süreler dayanabilen bir ekmektir. Ülkemizde genellikle dönercilerde daha fazla tüketilmektedir, çünkü döner ile çok güzel gider.

Mısır Ekmeği: Ülkemizde genellikle Karadeniz bölgesinde tüketilen ve sevilen lezzetli bir ekmek çeşididir. Bu ekmek çok lezzetli ve doyurucu olduğundan tercih edilmektedir. Karadeniz bölgesinde tüketilmesinin sebebi balık ile birlikte çok güzel gitmektedir.

Kepek Ekmeği: Diyet yapan ve formuna dikkat eden vatandaşların tüketmiş olduğu bir ekmek çeşididir. Kepek ekmeği tok tutan ve sindirim sistemi için faydalıdır. Beyaz ekmeğe nazaran daha fazla lif ve vitamin içerdiğinden tercih edilmektedir.

Çavdar Ekmeği: Bu ekmek çeşidi ise çok doyurucu ve sağlıklı olması sebebi ile daha fazla tercih edilen bir ekmek çeşididir. Genel tarihi çok eski olan bu ekmek antioksidan açışından zengin olması sebebi ile tercih edilmektedir. Bizim tercihimiz olan bir ekmek çeşididir güvenli olarak tüketebilirsiniz.

BİM Ekmek Fiyatları adlı makalemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz, okumuş olduğunuz ve bizlere destek verdiğiniz için teşekkürler. Kaynak: BİM

Bim, A101, ŞOK vb. marketlere gittiğinizde aldığınız ürünlerin son kullanma tarihlerine muhakkak bakınız. Özellikle soğutucu bölümünde bulunan ürünleri alırken özenle tarihlerini kontrol ediniz.

Aldığınız ürünün ambalajının sağlam olup olmadığını, ambalajında herhangi bir açılma olup olmadığı kontrol ediniz.

Aldığınız ürüne muhakkak görsel olarak bakınız küflenme vb. gibi bir durum olup olmadığına dikkat ediniz.

Alışveriş yaparken ihtiyacınız kadar olanı almaya özen gösteriniz. İhtiyacınız kadar alanı alıp ihtiyaç fazlasının çöpe atılmasını engelleyebilirsiniz.

Dünyada açlık sınırında olan özellikle Afrika ülkelerinde bir dilim ekmeğe muhtaç olan insanların olduğunu unutmayınız.

BİM Ekmek Fiyatları ve ilgili yazılarımız sizlere daha iyi bilgi verebilmek amacı ile hazırlanmıştır.  Sanal Market  sitemizi takip etmeyi unutmayınız.


Etiketler:, , , , , , , , , , , ,
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız